akcesoria kuchenne blog kulinarny
2019-07-24
Akcesoria dla Twojej kuchniAkcesoria w kuchni mogą być zarówno ozdobą, jak i spełniać praktyczną funkcję. Wiele osób dopasowuje akcesoria do stylu kuchni, szukając odpowiednich wersji kolorystycznych. Bogaty wybór dodatków może przyprawić o zawrót głowy – dlatego w tym artykule przybliżamy rodzaje i zastosowanie akcesoriów kuchennych.

Drobne sprzęty

Nawet pasjonaci gotowania chcą mieć możliwość przygotowywania szybkich i smacznych posiłków. Aby sprawniej poruszać się w kuchni, możemy zaopatrzyć się w drobne sprzęty i maszynki. Minutniki pomogą dopilnować czasu przygotowania posiłku tak, by niczego nie przypalić ani nie przegotować. Nie musimy wtedy pilnować garnków i zawartości piekarnika – po uprzednim nastawieniu minutnik zadzwoni w odpowiednim momencie. Możemy wybrać klasyczne minutniki przypominające zegarki lub takie o zabawnych kształtach jajka, lub biedronki. Inna przydatna rzecz, przeznaczona dla bardziej zaawansowanych gotujących lub dla tych, którzy chcą ściśle trzymać się przepisów, to termometr kuchenny. Możemy za jego pomocą zmierzyć dokładną temperaturę w piecu lub poziom temperatury mięsa, ciasta i innych posiłków.

Maszynki

Pozwalają na produkcję domowych posiłków od zera. Na pewno pamiętamy pyszny domowy makaron babci – już teraz możesz zrobić go sam. Maszynka do tworzenia nitek makaronu lub taka do przepuszczania ciasta na makaron znacznie ułatwi ten proces. Dodatkowo maszynkę możesz wykorzystać przy lepieniu pierogów – wystarczy, że raz przepuścisz przez nią gotowe ciasto na pierogi, a otrzymasz odpowiednią grubość do uzyskania delikatnego i cienkiego ciasta na domowe pierogi. Wielbiciele mięsnych posiłków mogą ucieszyć się z maszynki do mielenia, dzięki której mogą sami wybrać mięso dobrej jakości, a następnie zmielić je zależnie od własnego gustu. Takie maszynki do mielenia sprawdzają się również przy kruszeniu orzechów i mieleniu warzyw czy owoców na pulpę. Inną ciekawą maszyną jest krajalnica do frytek – dzięki niej możesz samodzielnie zrobić domowe i dobrze pokrojone frytki z klasycznych ziemniaków, batatów, a nawet korzenia pietruszki! Z bogatego asortymentu akcesoriów kuchennych z pewnością wybierzesz odpowiednie dodatki dla siebie.
pixel