akcesoria kuchenne blog kulinarny
2019-07-27
Dodatki do wystroju jadalniJadalnia to niezwykle istotne pomieszczenie w każdym domu. To tam spotykamy się z całą rodziną na wspólnych posiłkach. W jadalni organizujemy rodzinne święta i spotkania z przyjaciółmi. Warto więc zadbać o to, by to pomieszczenie kojarzyło się wszystkim z ciepłem, a jego wystrój zapraszał do wspólnego spędzania czasu. Przedstawiamy więc akcesoria do jadalni, które będą praktyczne, a jednocześnie stworzą wyjątkowy wystrój pomieszczenia.

Artykuły do mieszkania - ozdoby i dodatki do stołu

Podstawowa ozdoba, która kojarzy się z jadalnią, to obrus. Zabezpiecza blat stołu przed zabrudzeniem, a jednocześnie może być istotnym elementem dekoracji. Dziś możemy wybierać z szerokiej gamy obrusów: jednokolorowych, wzorzystych, wyszywanych i wielu innych. Niektórzy z nas mają tradycyjne obrusy wyszywane przez babcie i prababcie. To niezwykła pamiątka rodzinna i funkcjonalny dodatek do jadalni. Warto dopasować styl obrusa do designu jadalni – białe, proste obrusy świetnie uzupełnią minimalistyczny wystrój, a obrus z delikatnymi kwiatami nada pomieszczeniu subtelnego charakteru. Aby obrus utrzymał się w jednym miejscu i nie ześlizgiwał się w trakcie spotkania przy stole, warto umocować go klipsami lub obciążnikami.

Serwis – estetyczne podawanie dań

W każdym domu przydatny jest serwis, który wykorzystamy do podawania dań na specjalne okazje. Dostępne są różnorakie propozycje: tradycyjne serwisy porcelanowe, a także serwisy ceramiczne czy szklane. Wszystko zależy od naszych preferencji i stylu, jaki chcemy uzyskać w naszej jadalni. Serwis będzie jednocześnie ozdobą stołu, jak i całego pomieszczenia. Dobrze sprawdzi się jako dopełnienie konkretnego wystroju, dlatego warto wybierać go odpowiednio do zastosowanego przez nas rodzaju designu. Możemy także zdecydować się na różne wielkości mis, dzbanków, jak również wybrać serwisy z sosjerkami, dipówkami i innymi dodatkami, jak i nieco prostsze zestawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami dobrali dipówki czy sosjerki. Udekorować jadalnię możemy na wiele różnych sposobów. Oprócz serwisu, obrusów czy obciążników przydadzą się także serwetniki, patery, karafki i wiele innych dodatków. Ich dobór zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i preferencji.

www.orionagd.pl/jadalnia
pixel