akcesoria kuchenne blog kulinarny
2022-04-11
Wielkanoc w rodzinnym gronie

Wielkanoc w rodzinnym gronie   

Święta Wielkanocne dają możliwość spotkania przy rodzinnym stole. Śniadanie Wielkanocne daje możliwość wspólnego ucztowania oraz przygotowania pysznych świątecznych potraw. Trzeba przyznać, że śniadanie wielkanocne daje dużo możliwości kulinarnych. Możemy przygotować żurek z białą kiełbasą, bardzo popularną potrawą goszczącą podczas śniadania jest kiełbasa biała smażona. Jest wiele możliwości przygotowania tej potrawy. Możemy usmażyć ją na patelni, ale również przygotować wyszukane wersje zapiekane w piekarniku. Biała kiełbasa pieczona z majerankiem lub w marynacie piwnej zachwycą wszystkich domowników. Na Wielkanocnym stole nie może zabraknąć również jajek, które możemy podać klasycznie z majonezem lub w wersji faszerowanej. Mazurki, baby drożdżowe, pieczone pasztety oraz wędzone szynki sprawią, że wielkanocne śniadanie zamieni się w prawdziwą świąteczną ucztę.

 

 

Poniedziałek Wielkanocny to czas na „Śmigus Dyngus” tzw. lany poniedziałek.

lany poniedzialek

Dzień ten związany jest z polewaniem wodą kobiet. Zwyczaj ten miał zwiastować powodzenie pannom. Obecnie jest to jedna z ulubionych zabaw wszystkich dzieci. Wspólne polewanie wodą to niezła frajda i sposób na spędzenie czasu.

Zabawy Wielkanocne

Wielkanoc wprowadza radość i uśmiech. Wszechobecne bazie, kurczaczki oraz żonkile sprawiają, że świętowanie jest radosne i napawa optymizmem na dalszą przyszłość.

wielkanocne bazie

Czas spędzony w gronie rodziny pozwala na wspólne ucztowanie, spotkanie oraz bliskość. W niedzielny poranek dzieci odwiedza zajączek, który przynosi im świąteczne upominki. Coraz bardziej popularna jest zabawa w poszukiwania przez dzieci jajeczek, które możemy zbierać do koszyczka. Poszukiwania mogą mieć miejsce w domu, ale również w przydomowym ogrodzie. Gwarantujemy, że tak spędzony czas pozwoli dzieciom na uzyskanie wspaniałych wspomnień oraz wyjątkowej zabawy. Podczas śniadania Wielkanocnego polecamy zabawę, która polega na stukaniu się przy stole ugotowanymi jajkami. Zabawa polega na próbie stłuczenia jaja przeciwnika. Każdy z domowników dostaje po ugotowanymi jajku i próbuje pokonać przeciwnika. Zabawę wygrywa osoba, której jajka ucierpi najmniej podczas zetknięcia z przeciwnikiem. Po tej zabawie polecamy obranie jajek i ich skonsumowanie. Polecamy również przygotowanie toru przeszkód, który pokonamy biegnąc z surowym jajkiem np. na łyżce. Zabawa pozwoli popracować nad koordynacją, ale również da wiele radości małym i większym uczestnikom zabawy. Ruch po zjedzeniu pyszności Wielkanocnych jest wskazany i pozwoli na aktywność podczas rodzinnych spotkań. Jeżeli zabawę chcemy zorganizować w domu a nie w ogrodzie, wystarczy na łyżce umieścić jajka styropianowe, drewniane lub plastikowe. Dobra zabawa i mnóstwo śmiechu jest gwarantowane. To od Was zależy jak bardzo skomplikowany będzie tor.   Święta Wielkanocne są cudowną okazją do spotkań rodzinnych. Warto zadbać o to, aby nie skupiły się one tylko na siedzeniu przy stole. Można zadbać o wspólną aktywność, wspaniałą zabawę. Jeżeli pogoda dopisze, polecamy również rodzinny spacer. Niezależnie od tego z kim spędzamy święta i ile potraw przygotujemy, warto pamiętać o wspaniałej atmosferze i cudownie spędzonym czasie.  

wielkanoc uczta rodzinna

pixel